Henkilökunta

Kirjaston johtaja

Informaatikot

Leena Elenius

Informaatikko

erikoisala: sosiaaliala, kirjasto- ja tietopalvelu, kulttuurituotanto, vanhustyö, kirjaston viestintä ja markkinointi

leena.elenius@seamk.fi

+358 40 830 4182

Paula Isoaho

Informaatikko

erikoisala: tiedonhankinnan opetus ja ohjaus (tekniikka), kirjaston verkkopalvelut

paula.isoaho@seamk.fi

+358 40 830 2356

Jaana Latvanen

Informaatikko

erikoisala: liiketalous ja yrittäjyys, avoin TKI-toiminta

jaana.latvanen@seamk.fi

+358 40 830 4203

Anu Latva-Reinikka

Informaatikko

erikoisala: bio- ja elintarviketekniikka, luonnonvara-ala, ravitsemisala

anu.latva-reinikka@seamk.fi

+358 40 830 4183

Silja Saarikoski

Informaatikko

erikoisala: Tiedonhankinnan opetus ja ohjaus (terveysala), SeAMK julkaisut

silja.saarikoski@seamk.fi

+358 40 830 4202

Katja Eeli

Informaatikko

erikoisala: lääketiede, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kirjasto- ja tietopalvelut

Katja.Eeli@seamk.fi

(06) 415 4627

Tietopalvelusihteerit

Minna Karvonen

Tietopalvelusihteeri

erikoisala: Kirjaston asiakaspalvelu, kirjahankinnat, Theseus-tuki, henkilökunnan julkaisutiedot ja julkaisutiedonkeruu

minna.karvonen@seamk.fi

+358 40 830 0413

Mervi Löytynoja

Tietopalvelusihteeri

erikoisala: asiakaspalvelu, kirjahankinnat, kaukopalvelu

mervi.loytynoja@seamk.fi

+358 40 830 0411

Pirjo Ojanperä

Tietopalvelusihteeri

erikoisala: asiakaspalvelu, kirjahankinnat

pirjo.ojanpera@seamk.fi

+358 40 830 0420

Anne Pakkanen

Tietopalvelusihteeri

erikoisala: asiakaspalvelu, kirjahankinnat, lehtitilaukset, julkaisumyynti, maakuntakorkeakoulu-yhteyshenkilö

anne.pakkanen@seamk.fi

+358 40 830 0414

Heli Rinne-Laturi

Tietopalvelusihteeri

erikoisala: asiakaspalvelu, kirjahankinnat, Celia-yhteyshenkilö

heli.rinne-laturi@seamk.fi

+358 40 830 0418

Mari Rinta-Hirvelä

Tietopalvelusihteeri

erikoisala: asiakaspalvelu, kirjahankinnat

mari.rinta-hirvela@seamk.fi

+358 40 830 0416

Sari Ritoniemi

Tietopalvelusihteeri

erikoisala: asiakaspalvelu, kirjahankinnat, laskutus

sari.ritoniemi@seamk.fi

+358 40 830 0415

Suunnittelijat

Tuula Ala-Hakuni

Suunnittelija, kirjastopalvelut

erikoisala: elektroniset aineistot, verkkopalvelut, verkkoviestintä

tuula.ala-hakuni@seamk.fi

+358 40 830 0404

Jarkko Meronen

Suunnittelija, kirjastopalvelut

erikoisala: kirjastojärjestelmät ja verkkopalvelut

Jarkko.Meronen@seamk.fi

+358 40 830 4250